Dişi Enerjiden Yoksun Kadınlar

1Günümüz kadını herkes için her şey olmaya programlandırılmış durumda. Kadınların ritmi, başkalarını memnun etmek üzere, doğal döngüleri, doğal olmayan ritimlere büründürülmüş.

Sağlıklı kadınlar belirli karakterleri paylaşırlar; Keskin bir duyarlılık, oyuncu bir ruh ve yoğun kendini adama kapasitesine sahiptirler. Kadınlar doğaları gereği, araştırıcıdır, dayanıklıdır, sezgileri çok güçlüdür, çocukları, eşleri ve yakın çevreleri ile yoğun bir şekilde ilgilenirler. Kadınlar; Sürekli değişen koşullara çabuk adapte olabilirler, tuttuklarını koparmanın yanında çok da cesurlardır.

Peki ya kadın dişi enerjisini kaybederse ne olur? Kadının içindeki dişil enerji ile ilişkisinin koptuğuna dair belirtiler nelerdir? Şu özellikleri hissediyor, düşünüyor yada davranıyorsak, içimizdeki dişil enerji ile bağlarımız kopmuş yada zedelenmiş demektir.


Dişi Enerjisi Zarar Görmüş Kadın;
Kendini halt safhada yorgun, kırılgan, çökmüş, kafası karışık, suskun, dizginlenmiş, heyecansız hissetmek ilk belirtilerdir.

Dişi Enerjisi Zarar Görmüş Kadın; Kendini korkmuş, aksak yada zayıf, esinsiz, cansız, ruhsuz, anlamsız, utangaç, sürekli kızgın, sıkışıp kalmış yaratıcılıktan uzak, bastırılmış, aklını yitirmiş hisseder.

Dişi Enerjisi Zarar Görmüş Kadın;; Kendini güçsüz, sürekli kuşku içinde, sarsak, tıkanmış, bir için sonunu getiremez, hayatını başkasına teslim eden, eş, iş yada arkadaş seçiminde hayatın altını oyan tercihler yapan, kendi döngülerinin dışında yaşamaktan mustarip, kendini aşırı koruyucu, uyuşuk, belirsiz, kişiliğine uygun adımlar atamayan ya da sınırlar koyamayan biri olarak hisseder.

dişi enerjiDişi Enerjisi Zarar Görmüş Kadın; Kendi hayat temposunda ısrar etmeyen, çekingen, Yaratıcıdan ayrı düşmüş, kendini yenilenmekten uzaklaşmış, iç güdülerini yitirmiş biri için en güveli yer olduğundan  ev hayatına, entelektüelliğe, işe yada tembelliğe çekişmiş biri olur.

Dişi Enerjisi Zarar Görmüş Kadın; Kendi başına bir işe girmeye yada kendini açığa vurmaktan korkar. Akıl hocası, anne, baba aramaktan korkar. Eksik çalışmasını bir baş yapıt haline getirmeden sergilemekten korkar. Bir yolculuğa çıkmaktan, Başkalarına yada başkasına bakmaktan, koşmaya devam etmekten, durmaktan, yavaşlamaktan korkar. Otorite önünde sinmek, yaratıcı tasarımlarından önce enerjisini yitirmek, ürkmek, küçük düşürülmekten, endişe eder ve düşündükçe bunalır.

Dişi Enerjisi Zarar Görmüş Kadın; Başka yapacak bir şey kalmadığında dilini tutmaktan korkar, yeniyi denemekten, karşı koymaktan, sesini yükseltmekten korkar. Heyecanlanmaktan, ortada kalmaktan, boğulmaktan, çok kolay uzlaşmacı ya da nazik biri olmaktan, intikam almaktan korkar.

Dişi Enerjisi Zarar Görmüş Kadın; Durmaktan korkar, harekete geçmekten korkar. Durmadan üçe kadar sayıp başlayamamaktan korkmak.

Bu saydıklarım bir çağın ya da bir yüzyılın hastalığı değildir ve kadınların her tutsak alınışında ve dişi enerjisini yitirdiğinde, her zaman her yerde bir salgın şeklinde kendini gösterir.

Oysa sağlıklı kadın”DİŞİ ENERJİSİNİ” tekrar aktive etmeli ve diri, hayat verici, konumunun bilincinde, yaratıcı, sadık ve özgürdür.

ÖN BAŞVURU FORMU

Seminer ve Eğitimlerimize başvurmak için hemen yan tarafta bulunan ön başvuru formunu doldurarak tarafımıza iletebilirsiniz.